Listopad 2007

Azuzephre

30. listopadu 2007 v 17:56 Ostatní
OOO...obloha pláče.
Vstávej lásko, slunce se na tebe přislo podívat!
Miluji tě..
lalala
Jestliže neslyším, jak bije tvé srdce,jsi příliš daleko.
dc9b1780.jpg
Přeju si mít nos.
14663556.jpg
Vzal jsem ti květinu,ale byla to mucholapka a kousla mě do hlavy...tak jsem ji zabil a dávám ti místo toho kus trávy.
Chces si se mnou hrát?
azuzephre
Přeju si abys mě miloval..

Colorfull

29. listopadu 2007 v 20:38 Colorfull
40aedb00.jpg colorfull. image by imrad967

4.spřátelený blog-Bleupink blog

29. listopadu 2007 v 18:59 Spřátelené blogy
Tak tohle je můj další spřátelený blog....mrkněte se na něj na http://bleupink.blog.cz/
Tak a tady opět něco z blogu:

29.diplomek

28. listopadu 2007 v 19:48 Moje ocenění

28.diplomek

27. listopadu 2007 v 20:13 Moje ocenění

27.diplomek

22. listopadu 2007 v 18:37 Moje ocenění

Západ slunce

20. listopadu 2007 v 19:22 Příroda
Tak tohle miluju....Západ slunce...s milovanou osobou....

Citáty o životě

20. listopadu 2007 v 19:00 Citáty
Život je pavučina citů, nástrah a nekonečného hledání.
Život je jako bludiště hodně špatných cest..ale cíl je vždy stejný(a to je smrt)...
Miluj, jako by Tě nikdo nikdy nezranil ! Pracuj, jako bys nepotřeboval peníze ! Tancuj, jako by se nikdo nedíval ! Zpívej, jako by Tě nikdo neposlouchal ! Žij, jako bys žil v ráji !
Život je jako příklad z matematiky. Počítáš, počítáš a na konci zjistíš, že jsi někde udělala chybu. Chceš začít znovu, ale nemůžeš. ZVONÍ....
Život je jako divadelní kus. Nezáleží na tom, jak byl dlouhý, ale jak dobře bylzahrán.
Až ti bude v životě nejhůř, otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnouza tebe.
Pamatuj si, že i ta nejtěžší hodina v tvém životě má 60 minut...
Nauč se smát se slzami v očích.Pomalu jít,když pospícháš.Nauč se,pohladit se zaťatou pěstí.Jedině tak poznáš jak krásný je život!

26.ocenění

20. listopadu 2007 v 17:30 Moje ocenění

Francie

18. listopadu 2007 v 14:45 Cestománie
Francie patří mezi největší a nejstarší státy evropy. Je členem EU, NATO a OSN. Vznik samostatného státu se datuje na rok 1958 - a to vznik 5. francouzské republiky. Státní hymnou je Marseillasa a oficiální jazyk je francouzština. Francouzský stát čítá okolo 60 miliónů obyvatel. U obyvatel převládá většinou římskokatolické náboženství. Obyvatelstvo je smíšené převážně s obyvateli z afriky, kde měla francie kdysi své kolonie. Hlavním městem jak jinak je Paříž (2 200 000 obyvatel plus minus) a nejvyžší hory státu jsou Alpy s nejvyžší horou Mont Blanc (4810 m n. m.). Hlavním městem Francie je Paříž.
Jídlo a pití gurmánů:
Francouzské kulinářské umění je vyhlášené po celém světě. Kdo nezná proslulá francouzská jídla typu žabí stehýnka, šneci, mušle, sýry nebo proslulé francouzské víno, které se podává ke každému obědu. Bohužel francouzská kuchyně se za posledních pár let poněkud otřásla v základech. Skvělé přísady si naštěstí své místo uchovaly, což potvrzuje každý městský i vesnický trh. Nicméně malé rodinné restaurace se postupně vytrácejí.
Pokud přijdete v turistické oblasti do restaurace na oběd doba oběda se může protáhnout až na 1,5-2,5 hodiny. Což pro nás české stravníky může být docela zajímavé. Chody se servírují postupně, až všichni dojí daný chod číšník donese další. Počet chodů bývá převážně 3 až 5 někdy i více zvláště v regionální kuchyni. Jídlo nebo pití se platí převážně při odchodu a vůbec nikomu nebude vadit, že nad jednou kávou nebo jedním jídlem strávíte dlouhé hodiny. Francouzi jsou na to docela zvyklí.
Francie je rovněž prfektním místem k ochutnání cizích kuchyní třeba severoafrické, karibské, marocké, thajské, vietnamské, japonské, indické a italské.
Francouzské speciality:

Sýry

existuje přes 400 druhů francouzských sýrů přičemž každým rokem vznikají další. Nejznámější všudypřítomné sýry jsou Brie, Camembert, Roquefort, Reblochon a mnoho variant kozího sýra (chévre). V každém regionu můžeme nalézt i jeden nebo dva místní druhy sýrů a to jsou právě ty klenoty.

Bouillabaisse

šafránem a česnekem ochucená rybí polévka do níž se vhazují kousky ryb, croutons (osmahnuté kousky chleba) a rouille (majonéza s příchutí chilli). Za základ ryby, která patří do polévky, se považuje rascasse což jsou ropušnice. Tato specialita se převážně podává na azurovém pobřeží nejčastěji v okolí Marsaille.

Raclette neboli sýrové fondue

původně pochází z Švýcarska. Ve velké míře je oblíbené u francouzů. Jedná se vlastně o plátek sýra, který se taví (fondue) na speciálním opékacím přístroji v mističce. Podává se s opečeným chlebem, a prakticky jakýmikoliv přílohami převážně to bývají ryby, maso nebo vajíčka ale ji ovoce.

Šneci

jedli jsme je a velmi nám chutnali. Připravují se s petrželí, máslem a nakonec se jemně okoření a osolí. Pak se pouze hodí do trouby na 20-30 minut.

Mušle

v přímořských oblastech dostanete na talíři černé mušle. Ty se vaří ve skořápce na různé způsoby. Nám velmi chutnaly, ale docela slušně z nich smrdí ruce.

Lanýže

velmi drahá specialita chutná jako žampion. Osobně moc nevíme co na nich francouzi vidí.

Crepes

palačinky na mnoho způsobů -ladko, kyselo i slano. Jednou jsme v restauraci ochutnali sladkou palačinku a dostali jsme na velkém talíři dva plátky posypané moučkovým cukrem a natřené marmeládou. Byly velmi dobré, ale s množstvím to už bylo horší. Specialitou jsou gallettes - bretaňské pikantní slané palačinky. Připravují se z pohankové mouky a podávají se s jablečným vínem cidre.
Paříž:
Paříž je hlavním městem Francie. Patří mezi nejkrásnější města na světě. Rozloha města je téměř 87 km2 a počet obyvatel včetně příměstských městeček činí okolo 10 miliónů. Městem protéká řeka Seina, která se větví na mnoho kanálů.
Eiffelova věž:
Věž byla vztyčena u příležitosti Světové výstavy v roce 1889, právě v letech průmyslové revoluce, progresu a vědeckých objevů. Stavba trvala dva roky. Architektura utrpěla radikální přeměny: sklo, železo a ocel se staly novými stavebními materiály, vhodnější pro odlehčení všech budov, které byly stále dynamičtější a modernější. Osobnost inženýra definitivně nahradila architekta. V tomto případě se jednalo o inženýra Gustava Eiffelka, který navrhl tuto mimořádnou stavbu. Eiffelovka věž představuje předstih budoucnosti a příští objevy člověka. Je vysoká 320 metrů, tvoří ji propletení 15.000 kovových kusů svářených dohromady. Je těžká 7.000 tun, podepřena čtyřmi pilíři s betonovými základy. Věž je rozdělena na tři poschodí: první v 57 metrech, druhé ve 115 metrech a třetí ve 274 metrech. V jasných dnech s dobrou viditelností můžeme dohlédnout až do dálky 70ti kilometrů.
Pod Eiffelovou věží se rozprostírá zeleň Champs-de-Mars, která byla v minulosti vojenskou oblastí a poté přebudována na zahradu. Během Ancien Régime a Velké francouzské revoluce zde proběhlo mnoho oslav.
Notre-Dame:
Chrám Notre Dame stojí na ostrově Ile de la Cité v Paříži. Původně na tomto místě stál římský chrám a poté raně křesťanská bazilika St.Etienne. Stavba byla zahájena v roce 1163 (biskupem Maurice de Sully) a po 182 letech, v roce 1345, dokončena. Patří mezi skvosty středověké architektury hlavně pro svůj unikátní přechod od pozdně románské ke gotické architektuře. Průčelí je zdobeno četnými sochami. Výška věží je 69 m. Místo korunovací králů a královen, Napoleon si korunu dokonce sám nasadil.
Louvre:
Palácový komlex se začal stavět na začátku 13 stol. Sloužil chvíli jako císařská rezidence, později byl přestavěn na renesanční sídlo a na přelomu 17. stol. byl Louvre opuštěn. Až císař Napoleon začal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila až za vlády Napoleona III.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Gothic obrázky 3

18. listopadu 2007 v 13:39 Gothic
gothicphotos29_20070401_1673569431.jpg picture by ChciplaKrisa

25.diplomek

18. listopadu 2007 v 12:49 Moje ocenění

24.diplomek

18. listopadu 2007 v 12:47 Moje ocenění

23.diplomek

18. listopadu 2007 v 12:45 Moje ocenění

Modlitba ženy

17. listopadu 2007 v 13:37 Funny

3.spřátelený blog-Clariss

17. listopadu 2007 v 13:26 Spřátelené blogy
Moc hezký blog,každý si v něm určitě najde něco co ho zajímá....podívat se můžete na http://sad-emo-forever.blog.cz/
A tady něco z blogu:


21.diplomek

17. listopadu 2007 v 13:00 Moje ocenění

Návod na použití WC

4. listopadu 2007 v 15:53 Funny
Kdo se v tato místa béře,
nechť za sebou zavře dvéře.
I v případě břichobolu,
prkénko se sklopí dolu.

Ať jsi muž a nebo žena,
stáhni gatě nad kolena.
Vyhrň košili i svetry
a vypouštěj zatím větry.

Usedni si hezky rovno...
Zatlač jako litý rek!
Když po tobě zbyde hovno,
je to správný výsledek.

Z kadibudky papír táhni
a potom se mírně nahni.
V klidu, pokoji a míru,
utři na prdeli díru.

Po držadle rukou máchni,
vše po sobě řádně spláchni.
A v případě velké hnačky,
setři štětkou všechny sračky.

Co ti ještě říci mohu?
Poděkuj teď Pánu bohu,
co při tobě věrně stál,
zato že ses neposral.

Mše mladého kněze-nováčka

4. listopadu 2007 v 15:35 Funny
Novacek mezi knezi slouzil svoji prvni msi a mel takovou tremu, ze skoro nemohl mluvit. Po msi se zeptal sveho zkusenejseho kolegy, jaky byl jeho vykon. Ten mu odpovedel: "Kdyz mam strach, ze na kazatelne znervoznim, postavim sklenici s vodkou vedle sklenice vody. Pokud citim, ze zacinambyt nervozni, usrknu si." Dalsi nedeli se nas novacek zaridil podle rady sveho kolegy. Na zacatku kazani opet citil tremu, a tak se napil. Pak uz bez problemu jen mluvil a mluvil a mluvil. Po msi, pri navratu do zakristie, nasel na dverich tyto poznamky:
 1. Usrkni si vodky, nelokej ji.
 2. Mame deset prikazani, ne dvanact.
 3. Bylo dvanact ucedniku, ne deset.
 4. Jezis byl pomazany, ne namazany.
 5. Jakub vsadil sveho osla, ne posla.
 6. Jezise Krista nenazyvame Jezou
 7. Otec, syn a duch svaty nejsou tata, junior a strasidlo.
 8. David zabil Goliase, nedal mu lekci, na kterou Golias do smrti nezapomel.
 9. Kamen srazil Davida z jeho oslika, ne oslika z jeho Davida.
 10. Svatemu krizi se nerika "velky tecko"
 11. Kdyz rozlomil chleb pri posledni veceri, Jezis rekl: "Jezte, neb toto jest me telo." Nerekl : "Sezerte me"
 12. Panna Maria neni "Marka, co to nikdy nedelala."
 13. Doporucene pozehnani pred jidlem neni: "Cinan japonec pitomec, diky Ti za ten dlabanec, o Boze."
 14. A hrisnici se posilaji do pekla, ne do prdele.