Září 2007



Pimboli abeceda

23. září 2007 v 16:17 Abecedy

Snoopy abeceda

22. září 2007 v 12:43 Abecedy

Me To You abeceda

22. září 2007 v 12:38 Abecedy

Diddl abeceda

22. září 2007 v 12:23 Abecedy

Gothic obrázky

22. září 2007 v 12:12 Gothic

Moderní popelka

21. září 2007 v 15:38 Filmy
Cinderella Story, A
Moderní popelka - Cinderella Story, A
Motto: Tento film je utkaný ze snů...
Typ filmu: komedie
Rok výroby: 2004
Hrají:
Hrají: Hilary Duff, Jennifer Coolidge, Chad Michael Murray, Dan Byrd, Regina King, Julie Gonzalo, Madeline Zima, Lon Michael Lee , Chad Michael Murray , Whip Hubley , Kevin Kilner , Simon Helberg , Brad Bufanda , J.D. Pardo , Josh Prince , James Eckhouse , Mike Randleman , Sabin Rich , Oscar Orosco , Jason Beitel , Kato Bonner , Hunter Hamilton , Trey Knight , Jonathan Ritter Popis: Nahraďte ztracený střevíček mobilním telefonem a předměstí LA se může stát královstvím za devatero horami.
Seznamte se se studentkou Sam (Hilary Duff), která myje podlahy v restauraci, snaží se vyjít se svou hroznou macechou a nevlastními sestrami, a zároveň sní o tom, že odejde na univerzitu Princeton (na dokonalé místo, kdy by se stala princeznou a našla svého prince). Ale možná už svého krásného prince má. Neznámého přítele z chatu (Chad Michael Murray), se kterým se má konečně setkat na haloweenském plese.

Sam zpanikaří, když zjistí, že jejím tajemným ctitelem je nejoblíbenější kluk na škole. Může se někdo takový zamilovat do holky, která není právě "in"? Je možné, aby se pohádky staly skutečností? Určitě ano, ovšem jen pokud si Sam bude stát za svým, změní se její sen v realitu.

Marné čekání

15. září 2007 v 21:27 Povídky a příběhy
Teplé paprsky odpoledního sluníčka dopadaly oknem do malého nemocničního pokoje. Jen čtyři zdi, okno, dveře, postel skříň a malý stolek. Tady se čas neměří na hodiny a minuty, ale na kapky infuzí, krevních konzerv a slz. Na posteli ležela dívka, která doufala v zázrak. Nikdy nepřestala věřit, že se uzdraví. Nikdy neplakala pro ztracené kaštanové vlasy. Nikdy se nepoddala bolesti. Pořád věřila v zázrak.Nikdy mu neměla za zlé, že od ní odešel, když se dozvěděl o její nemoci. Jen toužila po tom ho spatřit. Věděla, že umírá, ale přesto věřila, že se stane zázrak. Upřeně hleděla na kapky infuzí, které jedna po druhé proudily do jejích žil. Doufala, že přijde. Tak moc si to přála. Najednou cítila něčí přítomnost. Otevřela oči a viděla Ji tam stát. Srdce se jí zachvělo. "Ještě ne! On přijde" smlouvala s ní. Nepřestávala věřit. "Je pozdě musíme jít…….." řekla dívce a natáhla k ní ruku. Ta se naposled zadívala na dveře pokoje a odevzdaně uchopila tu chladnou bílou ručku. Zadívala se do těch nádherných očí. Jediná slza a už nic víc. Poslední kapka odměřila její život. Už se nikdy nedozví, že stál za dveřmi jejího pokoje. Strach z toho , že jí zlomil srdce, mu nedovolil vstoupit. Možná by vešel, kdyby věděl, že ona ho pořád miluje a že za těmi dveřmi umírá………

Smutek a slzy

15. září 2007 v 21:10 Povídky a příběhy
Byla noc. Obloha byla posetá hvězdami a měsíc zářil, jako nikdy před tím. Na schodech seděla dívka, dlaně měla přitisknuté k obličeji a plakala. Seděla v dlouhé bílé košilce a doufala, že se jí splní její nejtajnější sen.
V tu noc prošlo kolem ní mnoho lidí, a však ani jeden se nezastavil nad plačící dívkou. Přála si, aby mohla vrátit čas a mohla vše napravit. Myslela si, že všechno ztratila, že ztratila svojí lásku. V hlavě se jí pořád promítala otázka: "Proč jsi mě opustil?" Za nějakou dobu se zvedla a šla, nevěděla kam, prostě jen tak bez cíle. Najednou uslyšela strašlivou ránu a otočila se zpátky za sebe. Viděla jak auto naráží do nějakého chlapce, měla strašlivý pocit, ale nevěděla proč.. Běžela směrem k nehodě. Podívala se před auto a co nevidí, leží tam chlapec, kterého tak miluje. Nevěděla co má dělat, prosila všechny lidi o pomoc, ale všichni jen přihlíželi, ale nic neudělali. V rohu stál však starý pán v ruce držel telefon a volal záchranou službu. Během chvíle přijela. Dívka seděla u chlapce a plakala, prosila Boha o pomoc, přála si, aby nezemřel a opět otevřel oči. Byl pro ní vším. V tu dobu nemyslela na to, že o něj nedávno přišla, nejvíce jí záleželo na tom, aby byl živý.
Doktoři vyšli ze sanitky a nakládali chlapce na nosítka, vložili ho do sanitky, zavřeli dveře a nasedali. Dívka se slzami v očích chtěla jet s nimi, ale nemohla. Sanitka odjela. Dívka se posadila na zem, ruce měla od krve a přemýšlela co má dělat, jak se má dostat za svým milým. Pán, který zavolal sanitku jí nabídl pomoc, i přes to, že dívka ho neznala dala mu všechnu důvěru a šla s ním. Pán jí dovedl až do nemocnice. Běžela na konec chodby a hledala jakéhokoliv doktora, který by něco věděl. Na jednoho narazila. Zeptala se na chlapce, a však doktor odpověděl: "Nemá moc šance na přežití, pokud do rána se jeho stav nezlepší, během dne zemře." A odešel. Dívka vběhla do pokoje, kde chlapec ležel. Sedla si k němu, chytla ho za ruku a povídala mu, jak moc ho miluje, že ho potřebuje a že jí takhle opustit nemůže. Plakala, tak jako nikdy... Posadila se k oknu, na nebi svítila jedna jediná hvězdička. Klekla si na zem, ruce položila na stůl a modlila se. Prosila o odpuštění všeho čeho se kdy dopustila. Prosila ze všech sil Boha o pomoc. Pomodlila se a vrátila se k posteli. Během chvíle usnula, ale pořád, celou noc držela chlapce za ruku. Najednou celým pokojem zazářilo světlo, dívku však nevzbudilo. Během chvíle, ale zmizelo. Dívka se ráno probudila, podívala se na chlapce a opět jí sevřel žaludek smutek. Najednou chlapec silně sevřel její ruku a otevřel oči. Řekl: "Nikdy na tebe nezapomenu" Dívka se na něho podívala uplakanýma očima. Měla obrovskou radost, nemohla uvěřit vlastním očím. Byla šťastná, její přání se splnilo a chlapec se uzdravil. Když chlapec znovu usnul rozloučila se s ním a odešla. Přišla domů, schoulila se do klubíčka a ležela. Celý měsíc nepromluvila s nikým ani slovo. Všichni se o ní báli a nevěděli, co mají dělat. Chlapec se uzdravil a uvědomil si, o co přišel a že mu dívka strašně chybí, uvědomil si to, jak jí moc miluje. Rozhodl se, že za ní dojde. Přišel k ní domů, klekl si před postel a se slzami prosil o odpuštění a o další šanci. Dívka se zvedla, vzala jeho dlaně do svých a řekla:"Na tenhle okamžik jsem čekala. Chci být s tebou napořád!!"

Me to you 2

13. září 2007 v 18:09 Me to you

Šifra mistra Leonarda

7. září 2007 v 16:24 Filmy
Da Vinci Code,The
Šifra mistra Leonarda - Da Vinci Code, The
Motto: Hledej pravdu...
Typ filmu: drama
Rok výroby: 2006
Hrají: Audrey Tautou, Tom Hanks, Ian McKellen, Jean Reno, Paul Bettany, Alfred Molina, Jean-Pierre Marielle, Dhaffer L'Abidine , Norman Campbell Rees , Jean-Yves Berteloot , Etienne Chicot , Jean-Pierre Marielle , Francesco Carnelutti , Joe Grossi , Xavier De Guillebon , Tonio Descanvelle , David Bark-Jones , Yves Aubert , Brock Little , Roland Menou , Peter Pedrero , Sam Mancuso , Andre Lillis , Andy Robb , Michael Bertenshaw
Popis:
Proslulý symbolog Robert Landgon (Tom Hanks) je jedné noci přivolán do Louvru k vraždě místního správce, který za sebou zanechal spoustu mystických stop a symbolů. S pomocí policejní kryptoložky Sophie Neveu (Audrey Tautou) začíná odkrývat sérii ohromujících tajemství ukrytých v dílech Leonarda da Vinciho, která neomylně vedou k pradávné organizaci, jejímž cílem je střežit dva tisíce let staré tajemství.

Dvojice dobrodruhů se vydává na vzrušující výpravu napříč Paříží, Londýnem a Skotskem, během níž se zoufale snaží rozluštit záhadnou šifru a přijít na kloub tajemstvím, která mohou otřást samotnými základy lidského bytí.
¨

12.diplomek

5. září 2007 v 19:53 Moje ocenění

Campari lady

1. září 2007 v 21:03 Míchané nápoje
Campari bitter 6 cl
gin 3 cl
pomerančový džus na dolití
grapefruitový džus na dolití
cukrový sirup 1 střik
sklo: malý tumbler
příprava: straight way
Campari Lady
postup: Do tumbleru vložíme led. Přidáme Campari, gin a cukrový sirup a zamícháme. Dolijeme pomerančovým a grapefruitovým džusem.

Co určitě neuslyšíte vyslovit muže a ženu

1. září 2007 v 20:57 Funny
..muže:

"Rád bych tě pozval na rande, ale tvoje pětky jsou na mě fakt moc velký
kozy."
"Miláčku, tady máš dálkový ovladač, vyber si, který program chceš
sledovat."
"Sex není vůbec důležitý. Chci jenom, abys mě hladila a mazlila se se
mnou."
"Chceš podržet kabelku, aby sis mohla vyzkoušet ty šaty?"
"To je přece samozřejmý, že si chci vzít kondom."
"Asi jsme se ztratili, miláčku, zeptáme se na cestu."
"Navlíkni si kalhotky, takhle přece nemůžeš chodit."
"To je fakt super, že s námi pojede tvoje maminka."
"Kytky zaleju já, tys je zalívala včera."
"Ty erotické časopisy dám do sběru, stejně už je znám nazpaměť."
"V tom filmu je příliš nahoty a lascivního sexu, přepneme to na Přemka
Podlahu, jo?"
"Nějak už mi nechutná pivo, nenalila bys mi ten zdravý hruškový džus?"
"Nepojedeme nakupovat? Už jsme dlouho nebyli v supermarketu."
"Už mám dost toho, že si veškerý orální sex uzurpuješ pro sebe. Co
kdybych teď zase hodně dlouho uspokojoval jazykem já tebe?"
..ženu:

"Nemohl by být náš vztah více fyzický? Být kamarádkou už mě fakt
otravuje."
"Klidně nechávej to záchodové prkénko nahoře, pro mě je to tak
pohodlnější."
"Prosím tě, nevyhazuj to staré tričko.Ty díry na zádech a fleky na břiše
jsou fakt super."
"Ani se ti na něj nepodívám, pokud mi nedovolíš to potom spolknout."
"Nemám v tom malej zadek?"
"Myslím, že tvoje říhání je opravdu sexy."
"Samozřejmě bych chtěla mít sex ve třech s mojí nejlepší kamarádkou."
"Proč nechceš jít dnes večer s přáteli na striptýz?"
"Já bych ti nikdy nezahnula s jiným mužem, ale jestli chceš, tak si
užij."
"Nešpiň příbory, budeme jíst rukama."
"Zápach benzinu a oleje mě fakt vzrušuje, uděláme si to v autě."
"Vykašlem se na tu milostnou romanci s Hughem Grantem a půjdeme raději
na pořádně drsnej akční thriller."
"Rozumím ti."
"Tahle košile ještě nesmrdí, klidně si ji dnes oblékni."
"Přespíme v tomhle špinavým hotýlku a ušetřené peníze propijeme."
"Neopravuj ten záchod, ráda budu chodit ven za keř."
"Samozřejmě že si můžeš na svatbu mojí sestry vzít ty kovbojské 'koně' s
ostruhami. Hodí se totiž ke všemu."
"To, že moje kamarádka spí se všema klukama ve fotbalovém týmu, z ní
ještě nedělá mrchu. Prostě je družná."
"Nezhubla jsem moc?"